Home Novinky Novinky KRMIVA Z DYNÍNA: Představujeme naši výrobu

KRMIVA Z DYNÍNA: Představujeme naši výrobu

KRMIVA Z DYNÍNA: Představujeme naši výrobu

Naše výrobna krmných směsí v Dyníně dodává krmiva pro hospodářská zvířata chovatelům a výkrmcům již od roku 1973. Tehdy jsme uvedli do provozu technologie pro zpracování krmných surovin, míchání a granulování krmiv.

Ty nám (tehdy zcela výjimečně) dodala švýcarská firma Bühler, A.G. (dnes přední světová strojně – technologická společnost). S touto firmou naše společnost velice úzce spolupracuje dodnes.

K samotné výrobě používáme převážně české suroviny (obiloviny, luštěniny a olejniny), přičemž část z nich sami produkujeme v našich zemědělských podnicích.

Veškerou výrobu pokryjí dva naše podniky

Krmné směsi vyrábíme ve dvou podnicích.

Výroba krmiv pro drůbež, prasata, králíky, koně a ryby se odehrává na našem mateřském podniku: Zemědělských službách Dynín.

ZENAPu Trhové Sviny pak vyrábíme doplňkové krmné směsi pro skot.

Zajímavost: sójové boby z vlastní produkce

Jak pěstování, tak zpracování sóji je pro náš podnik relativní novinkou. Do krmiv ji zapracováváme, abychom tak zlepšili jejich nutriční hodnotu. Zaměřili jsme se na extruzi sójových bobů, tj. tlakové zpracování, díky kterému se stává sója v krmných směsích lépe stravitelnou. Částečně tak nahrazujeme sójový extrahovaný šrot (původně ze sójových bobů z amerického kontinentu), který je zdrojem proteinu při výživě hospodářských zvířat.

Naše krmiva tak provozně testujeme v našich stájích a poté nabízíme našim obchodním partnerům – výkrmcům a chovatelům.


Krmiva vyrábíme z lokálních surovin

Nabízíme odborné poradenské služby zdarma

Úspěch našich zákazníků při výkrmu a chovu hospodářských zvířat je i naším úspěchem. Proto se neváháme podělit o veškeré zkušenosti, které z našich chovů máme.

Nejlepším ukazatelem nutriční hodnoty našich výrobků je ekonomika chovu a výkrmu hospodářských zvířat. Ekonomická data pečlivě sledujeme a konzultujeme s našimi obchodními partnery.


Krmení našeho dojného skotu

Nejprodávanější druhy krmiv

Všechno jde ruku v ruce s poptávkou. Největší výrobu proto u nás reprezentují krmné směsi pro výkrm a chov drůbeže. Na druhém místě se umisťují krmné směsi pro chov a výkrm prasat, dále pak doplňková krmiva pro mléčný skot a ryby.

Krmiva pro ryby dodáváme do rybářských společností, například Klatovského rybářství a.s. a Rybářství Třeboň a.s. V naší nabídce však máme i vnadící směsi pro kaprovité ryby, které od nás odebírají zejména sportovní rybáři.

Na kompletní nabídku druhů našich krmných směsí se podívejte do našeho e-shopu. Všechny druhy lze samozřejmě dodat také ve velkých objemech volně ložené.

 

 


Pšenice špalda z letošní sklizně, kterou v ekologickém režimu vypěstoval nás podnik AGRA Zvíkov spol. s r.o.

Vše prochází testováním v naší laboratoři

Než opustí jakékoliv krmivo brány našeho podniku, prochází procesem testování v naší laboratoři. Vzorky z každého naloženého auta či vyrobené dávky pytlovaných směsí nejprve prověříme a následně uložíme – zavakuované v plastovém obalu, který opatříme evidenčním číslem a skladujeme po celou dobu trvanlivosti výrobku. Tím se zejména sami ujistíme, že našim zákazníkům dodáme krmiva nejvyšší kvality.

Jsme držitelé certifikátu GMP+

Jedná se o certifikát, který pevně stanovuje postupy, jakými se musí řídit certifikované podniky například během samotného procesu výroby krmiv. Tento soubor norem spolu s jejich dodržováním ve výrobní praxi přispívá k tomu, že naše krmiva jsou kvalitní, zdravotně nezávadná a hlavně perfektní při jejich využití v zemědělské praxi.

Jsme rádi, že jsme držiteli tohoto certifikátu GMP+ a že nám ve výrobní praxi slouží.

Zaměřujeme se na velkoodběratele i menší zemědělce

Naše krmiva putují k velkoodběratelům do nejrůznějších míst naší země. Díky našim 15 speciálně upraveným soupravám nákladních aut dopravujeme volně ložená krmiva přímo až k zákazníkovi, kde mu naskladníme krmivo z našeho dopravního prostředku přímo do zásobníku na farmě.

Maloodběratelům nabízíme pytlované směsi

Stejně tak si vážíme všech našich drobnochovatelů, kterým nabízíme krmné směsi pytlované (pytle o váze 25 kg nebo 10 kg).

Největší a celoroční poptávku po krmivech zaznamenáváme u krmiv pro nosnice a pro králíky. Oproti tomu sezónní výkyvy přicházejí u krmiv pro kapří plůdek a kaprovité ryby a u vnadících směsí CarpStar.

Náš kompletní sortiment zakoupíte na naší maloobchodní prodejně, která sídlí přímo v areálu Zemědělských služeb Dynín, na našem e-shopu nebo u všech dobrých prodejců krmiv.


Krmiva z Dynína na naší prodejně

Děkujeme všem našim zákazníkům za přízeň a těšíme se na další vzájemně obohacující spolupráci.

S přáním všeho dobrého Vaše Zemědělské služby Dynín, a.s.