Home Novinky Novinky Představujeme výrobu krmných směsí pro naše drůbeží farmy

Představujeme výrobu krmných směsí pro naše drůbeží farmy

Představujeme výrobu krmných směsí pro naše drůbeží farmy

Velkou část naší produkce krmiv tvoří výroba krmiv pro výživu drůbeže. Tedy pro výkrm kuřecích brojlerů, kachen, chov kuřic a nosnic. V současnosti sami provozujeme celkem čtyři farmy pro výkrm kuřecích brojlerů o celkové naskladňovací kapacitě cca 350 tisíc kusů.

Na všech těchto jihočeských farmách krmíme drůbež pouze tím nejlepším – tedy našimi krmivy vyráběnými v Dyníně. Ty vyrábíme převážně z českých a samozřejmě i regionálních plodin, které sami vypěstujeme.

 


Kde naše farmy najdete

Společnost Alas, a.s.: Spadají pod ni dvě farmy v Hartmanicích u Žimutic (kapacita 82 000 kusů drůbeže) a v Popovicích u Dolního Bukovska (kapacita 97 500 kusů). Obě farmy se zaměřují čistě na výkrm brojlerů.

1.Jihočeský drůbežářský podnik: Také tento podnik provozuje dvě farmy. Jedna z farem se nachází ve Svinech u Dolního Bukovska a druhá v Rapšachu u Halámek. Farma ve Svinech (kapacita 132 000 kuřat) se věnuje ze 100 % výkrmu drůbežích brojlerů, v Rapšachu vykrmujeme půl roku kachny, druhou část roku pak kuřecí brojlery.

Vykrmujeme dva hybridy kuřecích brojlerů

Zaměřujeme se na chov brojlerů typu Ross 308 a Cobb 500. Oba tyto typy jsou vyšlechtěny tak, aby při dodržení ideálních podmínek dosáhly během 35 dnů své jateční váhy, která se obvykle pohybuje mezi 2100-2200 g.

Správnými podmínkami myslíme: dostatek prostoru, vyvážené složení krmiva, dostatečný přísun vody a správnou teplotu, optimální ventilaci a welfare (životní podmínky včetně dostatečného prostoru). Nic víc skutečně tato zvířata nepotřebují. Mýty a fámy o kuřatech “vyhnaných hormony” se České republiky skutečně netýkají.

Krmivo se skládá z obilovin, sójového extrahovaného šrotu, minerálních a vitaminových doplňků a zejména rostlinných olejů.

Na farmě v Rapšachu chováme kachny, přičemž během jednoho turnusu dlouhého 42 – 45 dnů vykrmujeme 17 000 kachen. Do jednoho roku se pak vejde maximálně pět až šest turnusů. My zde však ročně realizujeme zhruba 3 turnusy brojlerů a 3 turnusy kachen.

 

Drůbež a krmiva z Dynína

Naše drůbež si pochutnává na krmivech, která vyrábíme v našem mateřském podniku, v Zemědělských službách Dynín, a.s.

Naše krmiva z Dynína mají optimálnímu složení a:

  • rozhodně neobsahují žádná antibiotika,
  • obsahují obiloviny: pšenici, triticale, kukuřici,
  • mají optimální hladinu bílkovin,
  • obsahují vyvážený poměr vlákniny, zdrojů energie v podobě rostlinného oleje, dusíkatých látek, aminokyselin, vitamínů a mikro- a makroprvků.

 

Zkušenosti předáváme dál (nejen) při prodeji krmiv

Každému, kdo projeví zájem o odběr našich krmných směsí, rádi bezplatně poradíme s chovem a výkrmem drůbeže.

Pokud je totiž spokojený zákazník, jsme spokojeni i my. Snažíme se o to, aby každý náš zákazník dosáhl co možná nejnižšího stupně konverze a optimálního přírůstku vykrmované drůbeže. To znamená, aby při co nejmenší spotřebě krmné směsi získal co nejvyšší váhový přírůstek drůbeže v případě výkrmu kuřecích brojlerů.

Při chovu nosnic je pak zásadním kritériem množství vyprodukovaných vajíček. 

Wellfare zajištěn

Kuřata se do našich hal dostávají přesně jeden den po vylíhnutí. Po celou dobu jejich růstu se zaměřujeme na jejich maximální pohodlí a zdraví.

1. Naše haly rozhodně nepřeplňujeme.

Pro zajištění optimálních životních podmínek drůbeže (welfare zvířat) pečlivě dodržujeme množství naskladňovaných kuřat v halách.

2. Dýchají čerstvý vzduch

Větrací klapky se na halách otevírají pomocí automatizovaného, počítačem řízeného systému ventilace našich hal. Přesto jeho fungování každý den kontroluje nejen počítač, ale také naše odborná obsluha.

3. Peer systém – šetrný automatizovaný způsob odchytu, nakládky a přepravy živé drůbeže

Používáme šetrný vyskladňovací a chytací systém, který je zajištěn ze strany našeho odběratele DZ Klatovy.

Tento systém zajišťuje šetrnou nakládku drůbeže na kamión, aniž by došlo ke zranění zvířat.