Vyhrajte poukaz na 500,- do naší prodejny

V naší podnikové prodejně hospodářských potřeb naleznete veškeré potřebné vybavení pro hospodářství i zahradu. Rozhodli jsme se, že mezi vás rozdáme poukazy na 500,-. Máte zájem se do soutěže zapojit? Podívejte se na náš Facebook profil.  Přečtěte si podrobná pravidla soutěže pod obrázkem Úplná pravidla Soutěže o poukaz 500 Kč na nákup v prodejně ZS Dynín… Pokračování článku »

Pěstování sóji má v našich podmínkách své limity. Přesto lze v jejím pěstování dosáhnout velmi dobrých výsledků

Ve světovém měřítku se sója řadí mezi jednu z nejčastěji pěstovaných rostlin. V našich podmínkách ji však ne vždy přejí klimatické podmínky. Přesto by bylo chybou na ni zanevřít. Historie pěstování sóji u nás a ve světě Sója pravděpodobně pochází z Číny a je jednou z nejstarších kulturních rostlin. U nás se sója v minulosti považovala… Pokračování článku »

Představujeme výrobu krmných směsí pro naše drůbeží farmy

Datum: 15.10.2020, autor: Zemědělské služby Dynín, a.s. Velkou část naší produkce krmiv tvoří výroba krmiv pro výživu drůbeže. Tedy pro výkrm kuřecích brojlerů, kachen, chov kuřic a nosnic. V současnosti sami provozujeme celkem čtyři farmy pro výkrm kuřecích brojlerů o celkové naskladňovací kapacitě cca 350 tisíc kusů. Na všech těchto jihočeských farmách krmíme drůbež pouze tím… Pokračování článku »

3 recepty: Co s mlékem z našich mlékomatů?

O našich mlékomatech (v ČB u Terna a v Lišově u Coopu) jsme se poměrně podrobně rozepsali v tomto článku: Naše dva mléčné automaty: od kravičky přímo k vám. Nyní vám přinášíme 3 recepty pro inspiraci, k čemu se čerstvě nadojené mléko hodí. A zde jsou slíbené recepty. Čokoládová zmrzlina Ingredience: 300 ml plnotučného mléka 150… Pokračování článku »

KRMIVA Z DYNÍNA: Představujeme naši výrobu

 Naše výrobna krmných směsí v Dyníně dodává krmiva pro hospodářská zvířata chovatelům a výkrmcům již od roku 1973. Tehdy jsme uvedli do provozu technologie pro zpracování krmných surovin, míchání a granulování krmiv. Ty nám (tehdy zcela výjimečně) dodala švýcarská firma Bühler, A.G. (dnes přední světová strojně – technologická společnost). S touto firmou naše společnost velice úzce spolupracuje… Pokračování článku »

Naše dva mléčné automaty: od kravičky přímo k vám

V současnosti provozujeme dva mlékomaty. Jeden stojí u Terna v Českých Budějovicích, druhý najdete u Coopu v Lišově. Oba dva plníme mlékem přímo z farmy v Kolném. Závoz probíhá většinou jednou za dva dny, někdy každý den. Mléko se nikde nezdržuje, vozíme ho přímo z farmy, bezodkladně po čerstvém nadojení. Mlékomaty stojí na svých místech… Pokračování článku »

Hospodaříme v konvenčním i ekologickém režimu

Datum: 12.8.2020, autor: Zemědělské služby Dynín Konvenční versus ekologické hospodaření. To je v současné době často diskutované téma, které rozděluje veřejnost na dva tábory. Jedni zastávají konvenční typ hospodaření s možností používání látek pro ochranu rostlin, druzí zase prosazují hospodaření bez aplikací jakýchkoliv průmyslově vyrobených látek. Jedno je však jisté, bez zemědělství a jeho kvalitních produktů naši… Pokračování článku »