Krmné směsi ze Zemědělských služeb Dynín, a.s.

V dnešním článku se zaměříme na hlavní předmět činnosti Zemědělských služeb Dynín, a.s. a to na výrobu a prodej krmných směsí. Každé krmivo má svou vlastní recepturu zoptimalizovanou tak, aby zajišťovalo optimální výživu hospodářských zvířat. Hlavními složkami jsou obiloviny jako pšenice, kukuřice, ječmen, oves. Jako zdroj dusíku je využíván extrudovaný nebo extrahovaný sójový šrot, někdy ale i… Pokračování článku »

Sója jako vynikající předplodina

Téměř všichni znají zemědělské plodiny jako je pšenice, ječmen, žito. Ale málokdo ví, že se Zemědělské služby Dynín, a.s. začaly zabývat i pěstováním sóji. Sója se na Lišovsku a v okolí Dynína pěstuje již druhým rokem. V letošním roce byla zaseta celkem na 80 hektarech. Proč se podnik rozhodl zkusit pěstovat tuto plodinu? Sója je… Pokračování článku »

Mléčná produkce podniku Zemědělské služby Dynín, a.s.

V článku se tentokrát zaměříme na živočišnou výrobu podniku Zemědělské služby Dynín, a.s., který vlastní čtyři mléčné farmy. Dvě farmy se specializují na červený strakatý skot a další dvě farmy chovají holštýnské krávy. Nejmladší kategorií živočišné výroby jsou telata na mléčné výživě. Na všech farmách jsou telata odchovávána v individuálních venkovních boudách, v zastřešeném prostoru. Zde jim nehrozí… Pokračování článku »

Setkání vlastníků zemědělské půdy 2015

Setkání vlastníků zemědělských pozemků v Lišově V pátek 27. listopadu uspořádala společnost Zemědělské služby Dynín a.s., a její prvovýrobní podniky v lišovském Sportcentru Mrkáček setkání vlastníků zemědělské půdy. Pro vlastníky byl připraven bohatý program. K poslechu a tanci hrála po celý večer dechová kapela Veselá muzika pod vedením kapelníka pana Josefa Vochosky. Kulturní vložku si připravili i Jihočeští trubači,… Pokračování článku »

Zakládání porostů pro rok 2016

Pro každého zemědělce jsou nejdůležitějším obdobím v roce žně, jejichž konec byl letos díky příznivému počasí datován na začátek srpna. Tím práce zemědělců nekončí. Sklizením porostů z polí práce teprve začíná. A jak vypadá samotná příprava půdy před dalším zasetím? Vše začíná kultivací půdy. U nás je snaha veškerou práci organizovat v linkách, proto se po skončení žní… Pokračování článku »